ΣυγκρίνωBitmain Antminer L9 Hyd 2U vsCanaan Avalon Q

Λεπτομερής σύγκριση μεταξύBitmain Antminer L9 Hyd 2U κρυπτονόμισμαCanaan Avalon Q. Συγκρίνετε την ισχύ εξόρυξης, την κατανάλωση ενέργειας, την κερδοφορία και τις τεχνικές προδιαγραφές.

Γρήγορη σύγκριση: Bitmain Antminer L9 Hyd 2U vs Canaan Avalon Q. Ημερήσια κέρδη: $3.82 vs $0.25.

Αποτελέσματα Σύγκρισης Miners

Ανάλυση Κεφαλαίου

Μια λεπτομερής σύγκριση της καθημερινής, μηνιαίας και ετήσιας κερδοφορίας μεταξύ των δύο επιλεγμένων ASIC ανιχνευτών, επισημαίνοντας ποιος προσφέρει την καλύτερη απόδοση στην επένδυση.

ΤοBitmain Antminer L9 Hyd 2U παράγει υψηλότερο καθημερινό κέρδος από$3.82 σε σύγκριση με$0.25 από τοCanaan Avalon Q. Αυτή η ανώτερη κερδοφορία προέρχεται από την βελτιστοποιημένη αναλογία ισχύος προς hashrate και το τρέχον κόστος ηλεκτρικής ενέργειας$0.080 ανά kWh. Ανάλυση κατανάλωσης ενέργειας αποκαλύπτει τηνBitmain Antminer L9 Hyd 2U χρειάζεται5670W σε σύγκριση με1674W για τονCanaan Avalon Q. Αυτό3,996W διαφορά μεταφράζεται σε περίπου$7.67 πρόσθετα καθημερινά έξοδα ηλεκτρικής ενέργειας, που επηρεάζουν σημαντικά την μακροπρόθεσμη κερδοφορία, ειδικά κατά τις περιόδους χαμηλότερων ανταμοιβών εξόρυξης.

Συχνές Ερωτήσεις

Όλα όσα χρειάζεστε να γνωρίζετε

Ποιος ASIC Miner είναι πιο κερδοφόρος:Bitmain Antminer L9 Hyd 2U ΓράφημαCanaan Avalon Q?

Βάσει των τρεχουσών συνθηκών της αγοράς και του κόστους ηλεκτρικής ενέργειας του$0.080 κατ' kWh, τοBitmain Antminer L9 Hyd 2U παράγει$3.82 καθημερινό κέρδος έναντι$0.25 για τονCanaan Avalon Q. Η κερδοφορία ποικίλλει ανάλογα με τις συνθήκες της αγοράς και τις τιμές ηλεκτρικού ρεύματος.

Ποιο είναι το hashrate τουBitmain Antminer L9 Hyd 2U?

ΤοBitmain Antminer L9 Hyd 2U έχει ένα hashrate των27GH/s.

Ποιο είναι το hashrate τουCanaan Avalon Q?

ΤοCanaan Avalon Q έχει ένα hashrate των90TH/s.

Ποιες είναι οι καλύτερες κρυπτονομίσματα για εξόρυξη;Bitmain Antminer L9 Hyd 2U ΓράφημαCanaan Avalon Q?

ΤοBitmain Antminer L9 Hyd 2U χρήσειςScrypt, ιδανικό για εξόρυξηLitecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), ενώ οιCanaan Avalon Q χρήσειςSHA-256, κατάλληλος γιαBitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH).

Ποια είναι η κατανάλωση ισχύος πλήρους φορτίου τουBitmain Antminer L9 Hyd 2U ΓράφημαCanaan Avalon Q?

ΤοBitmain Antminer L9 Hyd 2U καταναλώνει5670W, ενώ οιCanaan Avalon Q καταναλώνει1674W.

Πόσο αποδοτικός είναιBitmain Antminer L9 Hyd 2U ΓράφημαCanaan Avalon Q σε όρους hashrate ανά watt;

Η σύγκριση αποδοτικότητας δεν είναι δυνατή καθώς τοBitmain Antminer L9 Hyd 2U χρήσειςScrypt χρήματαCanaan Avalon Q χρήσειςSHA-256, κάνοντάς το hashrate ανά watt μη συγκρίσιμο.

Πώς επηρεάζει το κόστος του ηλεκτρισμού την κερδοφορία τωνBitmain Antminer L9 Hyd 2U ΓράφημαCanaan Avalon Q?

Το κόστος ρεύματος επηρεάζει σημαντικά την κερδοφορία. Στο$0.080 κατ' kWh, τοBitmain Antminer L9 Hyd 2U υποβάλλει καθημερινά κόστος ηλεκτρικής ενέργειας της$10.89, ενώ οιCanaan Avalon Q παραβιάσεις$3.21. Υψηλότερες τιμές ηλεκτρικού ρεύματος μειώνουν τα κέρδη, καθιστώντας τους ενεργειακά αποδοτικούς ASIC miners πιο οικονομικούς.

Ποιο είναι το εκτιμώμενο ημερήσιο και μηνιαίο εισόδημα από την εξόρυξη μεBitmain Antminer L9 Hyd 2U ΓράφημαCanaan Avalon Q?

ΤοBitmain Antminer L9 Hyd 2U παράγει$14.71 καθημερινά και$441.30 μηνιαία. Canaan Avalon Q παράγει$3.47 καθημερινά και$104.10 μηνιαία, βάσει των τρεχουσών συνθηκών της αγοράς.

Ποια είναι τα επίπεδα θορύβου λειτουργίας τωνBitmain Antminer L9 Hyd 2U ΓράφημαCanaan Avalon Q?

ΤοBitmain Antminer L9 Hyd 2U λειτουργεί σε50db, ενώ οιCanaan Avalon Q λειτουργεί σε45db. Χαμηλότερα επίπεδα θορύβου είναι προτιμότερα για οικιστικές ή ευαίσθητες στο θόρυβο περιοχές.

Ποιες λύσεις ψύξης προτείνονται γιαBitmain Antminer L9 Hyd 2U ΓράφημαCanaan Avalon Q?

ΤοBitmain Antminer L9 Hyd 2U χρήσειςHydro ψύξη, και τοCanaan Avalon Q χρήσειςAir Ψύξη. Και οι δύο απαιτούν ανθεκτικά συστήματα ψύξης όπως υγρές κυκλωματικές ψύξεις ή ψύξεις αέρα υψηλής χωρητικότητας για να διατηρούν βέλτιστη απόδοση και να αποτρέπουν την υπερθέρμανση.

Συγκέντρωση Υλικών

Μια παράλληλη ανάλυση των βασικών προδιαγραφών υλικού για την αξιολόγηση της απόδοσης, της αποδοτικότητας και της συνολικής αξίας των δύο επιλεγμένων ASIC miners.

Η χρονολογία κυκλοφορίας δείχνει τηνBitmain Antminer L9 Hyd 2U ξεκίνησε σεNovember 2025 ενώ οιCanaan Avalon Q μπήκε στην αγορά τοApril 2025. Οι νεότεροι miners συνήθως ενσωματώνουν βελτιωμένη αρχιτεκτονική chip και διαδικασίες κατασκευής, οδηγώντας σε καλύτερη απόδοση και χαρακτηριστικά απόδοσης. Η σύγκριση φυσικών διαστάσεων αποκαλύπτει ταBitmain Antminer L9 Hyd 2U μετρήσεις445 x 88 x 670mm ενώ οιCanaan Avalon Q έχει διαστάσεις της455 x 130 x 440mm. Οι διαστάσεις άμεσα επηρεάζουν τη πυκνότητα των ραφιών, τα μεταφορικά έξοδα και τις απαιτήσεις χώρου εγκατάστασης για τις λειτουργίες εξόρυξης. Βάρος προδιαγραφές δείχνουν τοBitmain Antminer L9 Hyd 2U τηρούντας αυτές τις οδηγίες20000g σε σύγκριση με10500g για τονCanaan Avalon Q. Βαρύτερες μονάδες συχνά υποδηλώνουν πιο ανθεκτική κατασκευή και στοιχεία διάχυσης θερμότητας αλλά μπορεί να απαιτούν ισχυρότερες λύσεις στήριξης και να αυξάνουν τα έξοδα αποστολής. Η απόδοση ήχου διαφέρει με τοBitmain Antminer L9 Hyd 2U λειτουργώντας σε50db αντίθεση45db για τονCanaan Avalon Q. Τα επίπεδα θορύβου επηρεάζουν σημαντικά τις επιλογές τοποθέτησης, με πιο αθόρυβες μονάδες κατάλληλες για οικιακά ή γραφειακά περιβάλλοντα, ενώ οι πιο θορυβώδεις ASIC miners απαιτούν ειδικές εγκαταστάσεις με σωστή ηχητική απομόνωση. Οι προδιαγραφές υγρασίας υποδεικνύουν τοBitmain Antminer L9 Hyd 2U λειτουργεί εντός5-95% συνθήκες σε σύγκριση με5 - 95 % για τονCanaan Avalon Q. Καλύτερη αντοχή στην υγρασία επιτρέπει την ανάπτυξη σε πιο ποικιλόμορφες γεωγραφικές τοποθεσίες και μειώνει την ανάγκη για ακριβά συστήματα ελέγχου του κλίματος σε εγκαταστάσεις εξόρυξης.

Γιατί να επιλέξετε την πλατφόρμα σύγκρισης ASIC Miner

Αποκτήστε τις πιο ακριβείς, διαφανείς και δεδομενοκίνητες πληροφορίες για να επιλέξετε τη καλύτερη συσκευή εξόρυξης για τους στόχους σας.

Δεδομένα Αγοράς σε Πραγματικό Χρόνο

Το σύστημά μας αντλεί ζωντανές τιμές και μετρήσεις κερδοφορίας για να διατηρεί τις συγκρίσεις ακριβείς και σχετικές.

Διαφανείς Μετρικές Απόδοσης

Συγκρίνετε το hashrate, την αποδοτικότητα και την ROI παράλληλα χωρίς κρυφά δεδομένα ή προκατειλημμένες κατατάξεις.

Καθαρή & Ευχάριστη Διεπαφή

Ο πίνακας σύγκρισης μας σχεδιάστηκε για να είναι σαφής — βρείτε γρήγορα αυτό που έχει μεγαλύτερη σημασία χωρίς την ακαταστασία.

Ανάλυση με Υποστήριξη Εμπειρογνωμόνων

Κάθε σύγκριση επαληθεύεται από έμπειρους επαγγελματίες του mining για να σας βοηθήσει να κάνετε την πιο κερδοφόρα επιλογή.

Χτισμένο για Miners, από Miners

Η αποστολή μας είναι να απλοποιήσουμε την έρευνα για ASIC miners με πραγματικά δεδομένα, διαφανείς συγκρίσεις και επαγγελματικές γνώσεις - βοηθώντας σας να εξοικονομήσετε χρόνο, να μειώσετε τον κίνδυνο και να μεγιστοποιήσετε την κερδοφορία.

Σύγκριση ASIC Miners

Ανακαλύψτε γιατί η πλατφόρμα μας είναι ο πιο αξιόπιστος και διαφανής τρόπος για να συγκρίνετε ASIC miners για μέγιστη κερδοφορία.

Η επιλογή της πλατφόρμας σύγκρισης ASIC miners μας σας δίνει ένα σαφές πλεονέκτημα στην πλοήγηση στον σύνθετο και ταχέως εξελισσόμενο κόσμο του crypto mining. Παρέχουμε τις πιο ακριβείς, δεδομένα-οδηγούμενες πληροφορίες που προέρχονται απευθείας από τους κατασκευαστές και τις πραγματικές συνθήκες της αγοράς, διασφαλίζοντας ότι έχετε πάντα πρόσβαση σε ενημερωμένα στοιχεία κερδοφορίας, αποδοτικότητας και κόστους. Τα εργαλεία σύγκρισης μας σας επιτρέπουν να αξιολογείτε εύκολα το hashrate, την κατανάλωση ενέργειας, την απόδοση επένδυσης και τις περιόδους επιστροφής στον επενδυτή, βοηθώντας σας να προσδιορίσετε ποιος miner ταιριάζει καλύτερα στον προϋπολογισμό σας και στους μακροπρόθεσμους στόχους σας. Είτε είστε πρώτος αγοραστής είτε έμπειρος επενδυτής που διαχειρίζεται μια μεγάλη επιχείρηση, η διαφανής και εύχρηστη πλατφόρμα μας σας βοηθά να παίρνετε πιο έξυπνες, γρηγορότερες και πιο κερδοφόρες αποφάσεις.

Βασικές Γνώσεις

Γρήγορες επισημάνσεις συγκρίνοντας την απόδοση και τα χαρακτηριστικά των επιλεγμένων ASIC miners.

1

ΤοBitmain Antminer L9 Hyd 2U παράγει$3.57 περισσότερο καθημερινό κέρδος από τοCanaan Avalon Q.

2

ΤοBitmain Antminer L9 Hyd 2U παράγει$11.24 πιο καθημερινό εισόδημα από ό,τιCanaan Avalon Q.

3

ΤοCanaan Avalon Q καταναλώνει70.5% λιγότερη ισχύς, καθιστώντας το πιο ενεργειακά αποδοτικό.

4

Αυτοί οι miners χρησιμοποιούν διάφορους αλγόριθμους (Scrypt έναντι SHA-256), οπότε εξορύσσουν διαφορετικά κρυπτονομίσματα.

5

Οι ASIC miners χρησιμοποιούν διάφορα συστήματα ψύξης:Hydro vs Air.

6

ΤοCanaan Avalon Q είναι πιο ήσυχο, με επίπεδο θορύβου45db.

7

ΤοCanaan Avalon Q είναι47.5% ελαφρύτερος από τον άλλο εξορύκτη.

BTC $80,480.35 ↘0.92%
ALPH $0.052620 ↗1.38%
KAS $0.037840 ↘3.04%
ETC $9.34 ↘2.34%
LTC $57.20 ↘0.98%
DOGE $0.108800 ↘0.53%
RXD $0.000099 ↘0.84%
BCH $439.39 ↘0.64%
CKB $0.001654 ↘1.69%
HNS $0.005524 ↗2.44%
KDA $0.009933 ↗0.65%
SC $0.001000 ↘1.34%
ALEO $0.049010 ↘0.26%
FB $0.487700 ↗4.05%
XMR $398.18 ↘1.85%
SCP $0.024630 ↗0.21%
BELLS $0.122900 ↗0.04%
XTM $0.000805 ↗0.99%
ZEC $552.42 ↗0.16%
INI $0.126100 ↗0.95%
BTC $80,480.35 ↘0.92%
ALPH $0.052620 ↗1.38%
KAS $0.037840 ↘3.04%
ETC $9.34 ↘2.34%
LTC $57.20 ↘0.98%
DOGE $0.108800 ↘0.53%
RXD $0.000099 ↘0.84%
BCH $439.39 ↘0.64%
CKB $0.001654 ↘1.69%
HNS $0.005524 ↗2.44%
KDA $0.009933 ↗0.65%
SC $0.001000 ↘1.34%
ALEO $0.049010 ↘0.26%
FB $0.487700 ↗4.05%
XMR $398.18 ↘1.85%
SCP $0.024630 ↗0.21%
BELLS $0.122900 ↗0.04%
XTM $0.000805 ↗0.99%
ZEC $552.42 ↗0.16%
INI $0.126100 ↗0.95%
BTC $80,480.35 ↘0.92%
ALPH $0.052620 ↗1.38%
KAS $0.037840 ↘3.04%
ETC $9.34 ↘2.34%
LTC $57.20 ↘0.98%
DOGE $0.108800 ↘0.53%
RXD $0.000099 ↘0.84%
BCH $439.39 ↘0.64%
CKB $0.001654 ↘1.69%
HNS $0.005524 ↗2.44%
KDA $0.009933 ↗0.65%
SC $0.001000 ↘1.34%
ALEO $0.049010 ↘0.26%
FB $0.487700 ↗4.05%
XMR $398.18 ↘1.85%
SCP $0.024630 ↗0.21%
BELLS $0.122900 ↗0.04%
XTM $0.000805 ↗0.99%
ZEC $552.42 ↗0.16%
INI $0.126100 ↗0.95%